• Producent - Cobi

Firma COBI jest polskim producentem wysokiej jakości klocków konstrukcyjnych wytwarzanych we własnym zakładzie produkcyjnym w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu (Podkarpacie, Polska, Unia Europejska).

Klocki produkowane są z najwyższej jakości europejskich surowców, posiadają atesty i spełniają wszystkie niezbędne normy oraz restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej dotyczące produktów dla dzieci.

COBI  jest także importerem i dystrybutorem szerokiego asortymentu licencjonowanych zabawek, jak: zabawki interaktywne, zestawy kreatywne, gry edukacyjne i strategiczne, lalki, figurki akcji, plastikowe modele do sklejania i składania oraz wiele innych.

Współpracujemy z największymi i najlepszymi firmami na świecie. Aktualnie w ofercie mamy światowe hity.

Wśród wyróżniających się marek są m.in.:

Revell, Super Wings, PJ Masks, Miraculous, Vampirina, Treasure X, Little Live Pets, Blinger, Blume.

HISTORIA FIRMY COBI

Firma została założona w kwietniu 1987 roku, rozpoczynając swą działalność od produkcji puzzli i gier planszowych.

W 1991 w Józefowie pod Warszawą powstał dział narzędziowy, w 1992 roku rozpoczęto w Warszawie produkcję plastikowych klocków konstrukcyjnych COBI.  W tym samym roku powołano Spółkę COBERT, wytwarzającą formy wtryskowe do produkcji klocków a w 1993 roku całą produkcję zlokalizowano w warszawskiej Radości.

Duży popyt na klocki COBI spowodował dynamiczny rozwój produkcji i w efekcie, w 1996 roku powstała Plastic Factory COBI S.A w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu, która w 1997 roku rozpoczęła produkcję.

W 2001 roku otworzono biura sprzedaży na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji.

Wieloletni sukces sprzedaży klocków zaowocował nowymi inwestycjami i rozbudową Plastic Factory COBI S.A.. Od 2011 roku zdolności produkcyjne regularnie rosły, pozwalając na zaspokojenie wciąż rosnącego popytu na klocki konstrukcyjne COBI.

01 czerwca 2012 roku COBI S.A. przeprowadziło się do nowego budynku – siedziby firmy przy ulicy Jaskrów 11 w Warszawie.

  • Parametry